Keresztmetszeti tényező számítása
Körgyűrű keresztmetszet másodrendű nyomatéka. Keresztmetszet súlypontja. ADATOKAT ÖSSZEFOGLALÓ NÉVEN KERESZTMETSZETI JELLEMZŐKNEK NEVEZZÜK. AZ EREDŐ HELYÉNEK A KISZÁMÍTÁSA SORÁN A NYOMATÉKI EGYENLETEKBEN TEHÁT VALÓJÁBAN. A KERESZTMETSZETI TÉNYEZŐ IS A KERESZTMETSZETI JELLEMZŐK EGYIK FAJTÁJA, MELYNEK.
Példa egyszeru síkidomok másodrendu nyomatékainak számítására : ➢ Derékszögu négyszög: 3. Minden síkidomnak négy keresztmetszeti tényezoje van (x,y,xy = yx,o). A keresztmetszeti tényező számítása összetett igénybevétel esetén p cs. Csavaró feszültség számítása . Hasonló a szerepe hajlításnál, mint csavarásnál a poláris másodrendű nyomatéknak. A poláris másodrendű nyomaték annak mértéke, hogy egy test (elsősorban tartó) mennyire tud ellenállni a csavaró igénybevételnek.
A másodrendű nyomaték nem tévesztendő össze a tehetetlenségi. Szükséges az elcsavarodás mértékének számításához is. Analóg mennyiség a másodrendű nyomatékkal, mely a test ellenállásának mértéke hajlítással szemben, és szükséges a lehajlás. A következőkben a legfontosabb keresztmetszeti jellemzők definícióit, tulajdonságait és előállításuk algoritmusait tárgyaljuk. A tényleges számításban általában nem lesz szükség az integrálásra, csak az integrálás, mint összegzés tulajdonságait használjuk ki.
Egyenlőtlen szárú L-acélok keresztmetszeti adatai Szelvény mérete. Többszintes keretek esetében a másod-rendű hatás számítható az előbb megadott. Parciális tényezők : γM0=1.
IT csavarási inercianyomaték, cm4. T, yT a nyírásközéppont koordinátái az x, y- tengelyrendszerben, cm. WT csavarási keresztmetszeti tényező , cm3. Wv - a keresztmetszeti tényező. A megfigyelések alapján a terhelések hatása az.
A félcső felületének átmetszéssel kapott n. A számítás során az alábbiakat vegyük figyelembe: 1. Ugyanilyen gondo- latmenettel kapjuk a 4. Az Ip poláris másodrendű nyomaték értelmezése és kiszámítása kör– és körgyűrű kereszt- metszetre. Az alakváltozási energia számítása prizmatikus rúd egyenes hajlítására a nyírás hatásának elhanyagolásával. Kx a keresztmetszeti tényező.
Tervezéskor Kx az ismeretlen és a . Hajlításnál fellépő alakváltozás. A tengely Kp poláris keresztmetszeti tényezője kör keresztmetszet esetén. A hajlítás jelenségének az eddigiekben főképpen azt az oldalát . Felhasználva még a cs meg összefüggést, a tengely átmérője a. A csavarónyomatékot a teljesítmény és a fordulatszám értékének a helyettesítésével az átmérőre. Alkalmazható-e a képlékeny számítás. Szilárdsági vizsgálatok – keresztmetszeti ellenállás γ. Stabilitási vizsgálatok – kihajlás, kifordulás, alkotóelem nyírási horpadása γ. Mert van például a csavarás ott már a polárist használjuk.
Ja meg mikor használjuk ezt a másikat, az ekvatoriálist? Középszintű érettségin tudni kell az ekvatoriálist?
Megjegyzések
Megjegyzés küldése